Zëvendës kryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani, ka paralajëmruar se do ta vizitojë në burg ish pjesëtarin e UÇK-së, Tomor Morina, që u arrestua nga policia maqedonase me kërkesë të Interpolit.

Ky paralajmërim është komenuar në rrjetet sociale si tentim i tij dhe i BDI-së për të përfituar në fatkeqësinë e Tomor Morinsë dhe se “BDI vetë i arreston ish pjesëtarët e UÇK-së, e pastaj shtiret si shpëtimtare e tyre”.

Në mesin e komentuesve të shumtë, ka qenë edhe Xhafer Ukshini, vëllai i Sami Ukshinit i njohur si Komandant Sokoli.

“E more bujar udbashi sikur të ishe aq patriot doti vizitoje luftëtaret të cilet të prun në pushtesh, sigurisht qe nuk keni ftyr tu dilni para se i keni tradhtu”, ka komentuar Xhafer Ukshini.

Poashtu ka komentuar mjaft ashpër edhe Naim halili.

“Shumë të poshtër jeni ju o ç.n, nuk keni vizituar asnjë her ju çlirimtart sikur ju e keni mbaru për mos mu ekstradu në Serbi, tash poena politike poju duhen bre horra të flliqt jeni ju”, ka komentuar Halili./Gazeta LAJM/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…