Organizatori i protestave kundër BDI-së, Blerim Ahmedi, u shpreh i kënaqur nga pjesmarrja e qytetarëve në protestat e sotme në Tetovë. Sipas tij, sot pjesmarrja ka qenë pesë herë më e lartë se në protestën e kaluar.

Ai, tha se BDI është e frikësuar nga reagimi i qytetarëve pas publikimit te “bombave” prandaj nuk lejon protestat të zhvillohen para selisë së tyre. Ai, njoftoi se protestat do të vazhdojnë ditëve në vijim. Në videon më poshtë mund ta ndiqni prononcimin e plotè të vëllait të El Chekës./Gazeta Lajm/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…