Ka vdekur një grua në Mitrovicë, ku e njëjta pati lëndime nga arma e zjarrit.

Në vendin e ngjarjes është gjetur një armë e cila dyshohet të jetë përdorur në rast.

“Raportohet se viktima femër kosovare është gjetur e lënduar nga arma e zjarrit. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Po ashtu në vendin e ngjarjes është gjetur një armë e cila dyshohet të jetë përdorur në rast. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në raportin e policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuhi Neziri kandidat i BDl-së për Komunën e Tearcës

Sonte në mbledhjen e kryesisë së degēs së BDI-së nē Komunën e…

Osmani udhëtoi drejt Japonisë për pjesëmarrje në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Japoni, ku krahas…

Koalicion i gjerë qeveritar në Izrael, Netanjahu mund të dal në opozitë pas 12 vjetësh në pushtet

Pas luftës disaditore mes Izraelit dhe Hamasit, në Izrael janë kthyer debatet…

Shtatë persona nga Kumanova dhe Likova pozitiv në koronavirus

Qendra për Shëndet Publik në Kumanovë ka regjistruar shtatë persona pozitiv në…

Pas tërmetit në Turqi, Kasami ngushëllon popullin turk

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka ngushëlluar…