Një fëmijë i moshës pesë vjeçare ka vdekur në Vushtrri. Dyshohet se tragjedia është shkaktuar nga arma e zjarrit, meqë në vendin e ngjarjes janë gjetur një armë e llojit pistoletë dhe një gëzhojë.

Rastin për vdekjen e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. , Avni Zahiti.

“Rreth orës 17:20, është raportuar se në Spitalin e Vushtrrisë, një fëmijë i moshës 5 vjeçar, është sjellë për ndihmë mjekësore, ndërkohë nga autoritetet mjekësore është bërë e ditur se si pasojë e lëndimeve që dyshohen të jenë nga arma e zjarrit fëmija ka vdekur. Nga hetimet fillestare bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në oborrin e shtëpisë së fëmijës”, ka deklaruar ai.

Zahiti bëri të ditur se në vendin e ngjarjes është sekuestruar një gëzhojë dhe një pistoletë teksa trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

“Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një gëzhojë dhe një armë e llojit pistoletë. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksionin në IML”, ka perfunduar Zahiti./Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

MPJ: Nuk ka detyrime të reja mes Shkupit dhe Sofjes!

Nga Ministria e Punëve të Jashtme sot kanë hedhur poshtë të gjitha…

Kosnett: Duket se Aleksandar Vuçiq zgjodhi Vladimir Putinin në vend të Perëndimit, BE dhe SHBA ta keni parasysh

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett u është drejtuar Bashkimit Evropian dhe…

Taravari: Me shkuarjen e BDI-së në opozitë lind një shpresë për shqiptarët

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari sot tha se…

Ngjarjet e fundit në gjyqësi marrin vëmendjen e BE-së. Ambasadori francez: Duhet vëzhguar me kujdes çdo rast

Ngjarjet e fundit në Maqedoni, sidomos në sistemin e drejtësisë kanë marrë…

Ambasada amerikane u bën thirrje qytetarëve të Kosovës: Vaksinohuni!

Ambasada amerikane në Prishtinë sërish u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës…