Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe ka vdekur pasi u qëllua me armë zjarri, duke mbajtur një fjalim në qytetin perëndimor të Nara, tha transmetuesi shtetëror NHK.

67-vjeçari pësoi plagë në anën e djathtë të qafës dhe në klavikulën e majtë, tha departamenti i zjarrfikësve të qytetit Nara, duke shtuar se ai ishte në arrest kardiopulmonar përpara se të dërgohej në spital, shkruan Skynews.

NHK transmetoi pamjet që tregonin Abe të rrëzuar në rrugë me rojet e sigurisë që vraponin drejt tij.

Një gazetar në vendngjarje tha se ata dëgjuan dy goditje të njëpasnjëshme gjatë fjalimit të zotit Abe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Paraqitet gazetari italian që publikoi videon për “Zhvatjen”: Ky është vetëm fillimi, do të ketë edhe video tjera

Gazetari Italian Laris Gaiser i cili sot e publikoi video incizimin nga…

Habibi i bashkohet Ozilit kundër kinezëve: të mbrojmë vëllezërit

Kampioni i i MMA Habib Nurmagomedov i është bashkuar mesfushorit të Arsenalit…

Kosova hap kufijt me Maqedoninë pa PCR teste

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhje korresponduese ku ka miratuar projektligje, vendime…

“Financial Times”: RMV-ja e treta në botë sipas viktimave nga virusi

Duke marrë parasysh statistikën e numrit të viktimave nga COVID-19 në vendin…

Autoritetet ukrainase i kundërpërgjigjen Putinit: Fshini qytete të tëra nga harta, kryeni ekzekutime masive dhe në fund fajësoni Perëndimin

Këshilltari presidencial i Ukrainës, Mykhailo Podoliak i është kundërpërgjigjur Vladimir Putinit, i…