Mbrojtja e të akuzuarve në rastin e Llaskarcës në seancën e sotme do të ketë mundësinë të parashtrojë pyetje ndaj ekspertit të ndërtimit.

Prokurori i cili e përfaqëson aktakuzën për këtë lëndë, Darko Jakimovski shpjegon se nëse arrihet sukses të përfundojë dëgjimi i ekspertit, prokuroria do të vazhdojë me prezantimin e provave materiale.

Gjykimi për lëndën udhëhiqet nga Trupi gjykues në krye me gjykatësen Diana Gruevska- Ilievska.

Në aksidentin e rëndë i cili ndodhi më 13 shkurt të vitit të kaluar jetën e humbën 16 persona, ndërsa 37 u lënduan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…