Një dron që fluturonte në drejtim të Moskës, është shkatërruar në periferi të qarkut Voskresenk në juglindje të rajonit të Moskës.

Kryebashkiaku i Moskës, Sergei Sobyanin, ka njoftuar se pas rrëzimit të dronit është konstatuar se nuk ka patur dëme apo të lënduar.

Sipas rusëve, mbrojtja kundërajrore ka shkatërruar dronin që fluturonte në drejtim të Moskës.

Ekipet e shpëtimit menjëherë kanë dalë në terren, dhe kanë larguar mbeturinat e asaj që ka mbetur nga droni.

Qytetarët e Moskës kanë dëgjuar një shpërthim të fuqishëm, kurse alarmi që paralajmëron qytetarët për ndonjë sulm të mundshëm nuk është aktivizuar fare.

Kujtojmë që dje është kryer sulmi më i madh me dron në Rusi që nga fillimi i luftës në Ukrainë.

Ishin fluturaket pa pilot që godit në gjashtë rajone të Rusisë, që po konsiderohet si sulmi më i madh i koordinuar në këtë vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sa vlen fjala e dhënë për disa politikanë!

Alternativa shkel marrëveshjen e vitit 2020 Çdo ditë e më shumë rritet…

Sfera misterioze e gjetur në një plazh huton japonezët dhe shkakton një ‘stuhi’ spekulimesh

Një sferë e madhe metalike që është shfaqur në një breg në…

Raund i ri negociatash, delegacionet e Prishtinës dhe Beogradit të mërkurën në Bruksel

Një raund i ri i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë pritet të…

Osmani shpërndan sloganin e saj: E ardhmja u takon atyre që guxojnë

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka shpërndarë sërish në rrjetin…

Gjenerali shqiptar i dërgon porosinë e fortë Vuçiqit

Ish-ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Dritan Demiraj, ka komentuar pas deklaratës së…