Prokurorja Villma Ruskovska ka deklaruar se janë duke vazhduar hetimet rreth zhvatjes së biznesmenëve. Ajo ka folur për Deutsche Welle për aferën Zhvatja, ku deri tash janë paraburgosur Zoran Milevski dhe Bojan Jovanovski.

“Kemi njohuri edhe për raste tjera, por nuk mund të ju them se për sa njerëz bëhet fjalë. Ato kanë dhënë deklarata në prokurori dhe jemi në proces të mbledhjes së fakteve për të vërtetuar të thënat e tyre” tha Ruskoska, prokurore në Prokurorinë Themelore Publike. Ajo ka konfirmuar se afaristët në fjalë kanë thënë se janë shantazhuar nga personat që po hetohen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…