Pasditen e së premtes në varrezat e qytetit të Gjakovës u varros Ismet Osmanaj.

52 vjeçari dyshohet se mbeti i vdekur pasi u ther me thikë të hënën e 14 qershori nga ish-bashkëshorti i gruas së tij, në Durne të Belgjikës.

Familjarët e të ndjerit nuk i dinë arsyet e kësaj vrasjeje, por se janë të tmerruar me lajmin pasi Ismeti kishte vetëm 4 ditë që kishte shkuar në shtetin belg për të jetuar me gruan që u martua verën e kaluar.

Edhe në familjen e gruas 42 vjeçare, janë të prekur nga rasti pasi me ish-dhëndrin ka kohë që kishin shkëputur kontaktet, dhe një përfundim të tillë kurrë nuk e kishin pritur.

Familja Osmani nga Gjakova do të presë njerëz për ngushëllime në shtëpinë e tyre deri të dielën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…