Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi në konferencën e sotme për shtyp përkujtoi dhe njëherë Qeverinë që të përshpejtoj me reformat e nevojshme drejtë rrugës evropiane.

“Shteti të mos ngadalësoje por të përshpejtoj në zbatimin e reformave, vërtet kemi nevojë që Qeveria dhe Kuvendi të përshpejtojnë punën me reformat. Sot do të realizojmë takim edhe me përfaqësuesit e popullit dhe besoj se nuk do të ketë asnjë pengesë për përshpejtimin e reformave të nevojshme”, tha Varhelyi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vriten dy vullnetarë britanikë në Ukrainë

Britanikët Chris Parry dhe Andrew Bagshaw u vranë ndërsa po përpiqeshin të…

BE-ja përgatit një paketë të nëntë sanksionesh ndaj Rusisë

Bashkimi Evropian po punon për një paketë të nëntë sanksionesh ndaj Rusisë…

​Krimineli Ratko Mlladiq shtrihet në spital

Krimineli i luftës Ratko Mlladiq, i cili po vuan dënimin e përjetshëm…

SHBA kërkon nga Mali i Zi ekstradimin e themeluesit të kriptomonedhës Terra

Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë, i njohur si SEC, ka kërkuar…

Imunizimi masiv në Kosovë, synohet vaksinimi i 320 mijë qytetarëve në muaj

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloi vaksinimi në masë i qytetarëve kundër…