Droga ka metastazuar te të gjitha gjeneratat në Maqedoni, kurse për këtë flet edhe rasti i djeshëm në Shkup, ku një vajzë 16 vjeçare është kapu me drogë. Sipas policisë, ajo është kapur bashkë me një 19 vjeçar, shkruan Gazeta Lajm.

“Më datë 09.09.2019 në ora 00.40 minuta policët nga SPB Shkup, në rrugën ‘Vele Markov’, te T.D. (19) dhe një vajzë adoleshente 16 vjeçare nga Shkupi kanë gjetur marihuanë. Po punohet për ndriçimin e rastit”, ka njoftuar MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Exit Polli i PIPOS në Klan Kosova: LVV merr 41.8% të votave, PDK-16.5%, LDK-15.2%, AAK-7.2%

Sipas exit-pollit të transmetuar në Klan Kosova partia e parë në zgjedhje…

As presioni i SHBA’së nuk ia “la shenjë” BE’së karshi çështjes së liberalizimit të vizave

Raportuesja e BE’së për Kosovën, Viola Von Cramon, ka këputur sot shpresat…

Ministria e Drejtësisë planifikon të rekrutojë edhe katër prokurorë të rinj për Krimet e Luftës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu së bashku me zv.sekretarin e Përgjithshëm të…

Pazari politik mes Alternativës dhe LSDM-së, më zhgënjeu shumë – thotë Siljanovska

“Aleanca për Shqiptarët edhe në zgjedhje edhe tani, është në opozitë. Ata,…

Ukraina thotë se forcat e saj zmbrapsën sulmin rus në Kharkiv

Forcat ukrainase zmbrapsën një sulm në qytetin e Kharkiv nga forcat ruse,…