Ushtria ukrainase ka publikuar pamjet e asaj që ajo thotë se janë marrë nga brenda një makine të blinduar dhe që tregojnë luftimet me forcat ruse pranë Mariupolit.

Qyteti port jugor ka qenë nën rrethim për javë të tëra dhe është kthyer në kriza më e keqe humanitare e konfliktit.

Autoritetet lokale besojnë se diku midis 2,300 dhe 20,000 civilë kanë vdekur deri më tani nga bombardimet ruse në qytet, megjithëse kjo nuk mund të konfirmohet në mënyrë të pavarur.

“Puna e shkëlqyer luftarake e njësive të forcave tona, të cilat vazhdojnë të mbrojnë Mariupolin”, thuhet në përshkrimin e pamjeve.

https://twitter.com/DefenceU?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1503438178795069455%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fushtria-ukrainase-publikon-pamjet-nga-brenda-nje-makine-te-blinduar-qe-tregojne-luftimet-forcat-ruse-prane-mariupol%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

15-vjeçari nga Florida shpallet adoleshenti më i gjatë në botë nga Guinness

Basketbollisti yll i një shkolle të mesme në Florida u shpall si…

Maqedonia e Veriut shpall gjashtë diplomatë rusë persona non grata

Sot në hapësirat e Ministrisë së Punëve të Jashtme në Maqedoninë e…

Një shtetas i Maqedonisë arrestohet në Beograd

Policia serbe në Beograd ka arrestuar një 54-vjeçar shtetas të Maqedonisë në…

Kosova e siguron medaljen e parë, e argjendta mund të bëhet e artë

Kosova ka arritur të sigurojë tashmë një medalje në Lojërat Olimpike “Tokyo…

Sela: Bullgaria ende ka pretendime territoriale! Nxënësit shqiptarë në Maqedoni mësojnë histori të rrejshme

Bullgaria ende ka pretendime territoriale ndaj Maqedonisë së Veriut, thotë kreu i…