Gjatë sulmeve ajrore të ushtrisë ruse, është goditur me bomba ndërtesa e Kryqit të Kuq në Mariupol.

Zyrtarët ukrainas kanë bërë të ditur se ndërtesa e Kryqit të Kuq, ishte cak i sulmeve ajrore ruse.

Qyteti port në jug të vendit është shndërruar në rrënoja, pasi që shumica e ndërtesave kolektive dhe shtëpive janë shkatërruar plotësisht.

Madje tani ushtria ruse nuk kurseu as objektin e Kryqit të Kuq, të cilën e goditi gjatë një sulmi ajror të kryer para pak çastesh.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rastet aktive me Covid-19

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Kovid-19 në vendin tonë, që…

Erdogan: Nuk kanë nevojë që delegacionet e Finlandës dhe Suedisë të vijnë në Turqi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot ka deklaruar se shteti i tij…

Vuçiq: Kosova aplikon për anëtarësim në KE, do ta mbledhim Këshillin e Sigurisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Kosova nesër do të…

Escobar u shpreh se ShBA-ja është e përkushtuar që të ketë përparim drejt qëllimit final të dialogut

Zëvendësndihmëssekretari i Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar,…

U prezantua rrejshëm si zyrtare e Prokurorisë, arrestohet 23 vjeçarja nga Mitrovica

Hetuesit policorë në kuadër të Stacionit Policor ‘Jugu’ në Mitrovicë, pas një…