Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit njoftoi të enjten se njësitë e ushtrisë armene kanë hapur zjarr ndaj pozicioneve azerbajxhanase në zonën kufitare.

Njësitë e Forcave të Armatosura të Armenisë të dislokuara në pozicionet në drejtim të vendbanimit Ashagi Shorzha të rajonit Basarkechar të kufirit shtetëror hapën zjarr kundër pozicioneve të ushtrisë azerbajxhanase në drejtim të fshatit Yellija të rrethit Kalbajar pasditen e 19 majit”, deklaroi Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit përmes një komunikate të shkruar.

Ajo bëri me dije gjithashtu se njësitë e ushtrisë azerbajxhanase ndërmorën masa hakmarrëse ndaj veprimit në fjalë të trupave armene.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Senatori Sanders: Pse nuk pyet askush për të drejtat e palestinezëve?

Në çdo konflikt midis Izraelit dhe Palestinës prej shumë vitesh përdoret e…

Numri i rasteve aktive të infektuar me Kovid-19 arrin 470 persona, më shumë në Shkup

Kaluan dy ditë në vend pasi ora policore është hequr tërësisht, me…

Osmani për vizat: Shkoj me shpresë në Bruksel, por pa shumë pritshmëri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se niset me shpresë drejt…

LSDM për rastin e Muhamed Zekirit: “Secili duhet të mbajë përgjegjësi për vete”

LSDM ka reaguar në lidhje me paraburgimin e Muhamed Zekirit, si dhe…

Vrasja në Gllogjan, flet prokurorja e rastit: Hetimet nuk janë të lehta

Departamenti për Krime të rënda në Prokurorinë Themelore në Pejë tha se…