Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ua ka uruar qytetarëve festën e Kurban Bajramit.

Osmani ka bërë thirrje që kjo festë të shërbejë si moment reflektimi për tolerancë, mirëkuptim e solidaritet.

“Le të shërbejë Kurban Bajrami si moment reflektimi për tolerancë, mirëkuptim e solidaritet. Festa e Kurban Bajramit sjelltë në familjet tuaja paqe, lumturi e begati! Me fat Kurban Bajramin!”, ka shkruar Osmani.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Vetëvendosje fillon fushatën në rrjetet sociale “Albin Kurti, kryeministër i Kosovës”

Një lajm jo zyrtar që ka qarkulluar në disa media se Gjykata…

Largimi i gjuhës shqipe në QIK, Sela: Drejtori të dënohet nga inspektorati

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela komentoi heqjen e gjuhës shqipe…

36 raste të reja me Kovid-19, shënohet dhe një viktimë

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë vendin janë shënuar 36 raste…

Arrestohet zyrtari në Pejë, dyshohet se iu dha dokumente të Kosovës kundërligjshëm dy personave

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për keqpërdorim të…

Të paktën 102 civilë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit, sipas OKB-së

Të paktën 102 civilë janë vrarë në Ukrainë që kur Rusia nisi…