Një tren pasagjerësh që po bënte rrugën për të marrë refugjatët që po evakuoheshin nga Ukraina lindore ka qenë shënjestra tjetërt e radhës e forcave ruse.

Kompania hekurudhore kombëtare e Ukrainës ka njoftuar se është vrarë një pjestar i ekuipazhit të trenit dhe një punonjës tjetër u dërgua në spital.

Sipas tij, treni ishte gati të merrte banorët që po evakuoheshin nga rajonet Donetsk dhe Luhansk në stacionin Lyman, duke përfshirë 100 fëmijë.

Gjithashtu, kompania bën me dije se po bën çdo përpjekje për të evakuuar të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhin e trenit, si dhe të evakuuarit që ndodhen në stacion.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mickovski: Gashi dhe Sela pjesë e shumicës së re

Kryetari i VMRO-së Hristijan Mickovski bën thirrje për një front të gjerë…

Numri i të vdekurve arrin në katër, pas shembjes së një ndërtese nga një shpërthim gazi në Itali – publikohen pamje tjera nga vendi i ngjarjes

Katër persona humbën jetën dhe pesë të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi…

Ambasadorja Bërns në shqip, shpreh mirënjohje për punonjësit shëndetësorë

Ambasadorja e SHBA-ve në vend, Kate Marie Byrnes, në ditën botërore të…

Antikorrupsioni: Deri në përfundim të zgjedhjeve ndalohen punësimet dhe ndërtimet publike

Në periudhën e sjelljes së vendimit për shpallje të zgjedhjeve presidenciale nuk…

Mijallkov nuk u paraqit në gjyq, thotë se ka probleme me lukthin

Ish-shefi i policisë sekrete Sasho Mijalkov nuk u paraqit sot në seancën…