Rada supreme e Ukrainës ka njoftuar në kanalin e saj në Telegram ka njoftuar për krijimin e legjionit internacional i cili përbëhet nga luftëtarë të huaj të cilët kanë ardhur për të luftuar okupatorin rus së bashku me Forcat e armatosura ukrainase.

Ja çfarë shkruan:

Legjioni ndërkombëtar tashmë është krijuar dhe po mbron Kievin.

✊I jemi mirënjohës vullnetarëve nga SHBA, MB, Suedia, Lituania, Meksika dhe India.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

A i dhemb shqiptaria Shaqir Fetait

Për t’u treguar “mysliman i madh” dhe shumë “i dhimbshëm”, për t’u…

Pfizer pranon të lejojë kompanitë e tjera të prodhojnë pilulën e saj kundër COVID-19

Prodhuesi i barnave Pfizer Inc. ka nënshkruar një marrëveshje me një grup…

Aliu për deputetin Zejd Rexhepi: Sillet si një kalamaj

Analisti politik, Qenan Aliu ka komentuar qëndrimet skandaloze të deputetit Skender Rexhepi…

Nipi e zbulon flamurin personal të Isa Boletinit: E ka ngritur me 30 qershor 1912

Në fshatin Boletin në veri të Kosovës, gjendet kulla e Isa Boletinit.…

Austria paralajmërim për disa vende të Ballkanit

Austria lëshoi një paralajmërim udhëtimi për disa vende të Ballkanit, pasi disa…