Trupat ukrainase rimarrin kontrollin e të gjithë territorit të rajonit të Kievit

Forcat ukrainase kanë rimarrë kontrollin e të gjithë territorit të rajonit të Kievit.

Kështu së paku ka njoftuar përmes rrjeteve sociale zëvendësministrja e Mbrojtjes e Ukrainës, Hanna Malyar.

“Irpin, Bucha, Gostomel dhe i gjithë rajoni i Kievit – është çliruar nga pushtuesi”, shkroi ajo.

Ndryshe, Rusia ka vazhduar edhe sot me bombardime duke shkaktuar viktima dhe dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

129 raste të reja dhe 6 viktima nga Covid-19

Nga Ministria e shëndetësisë kanë njoftuar se në 24 orët e fundit…

KE-ja do ta publikojë metodologjinë e re për negociata

Eurokomisari për zgjerim Oliver Varheji rreth mesditës do ta prezantojë raportin e…

Qeveria: Me Bullgarinë nuk diskutojmë për identitetin

Shkupi po e pret formimin e Qeverisë së re bullgare për vazhdimin…

Monitorim ndërkombëtar i rasteve gjyqësore! A do të merret BE-ja me rastin e Kumanovës?

“Aksioni 2021” që po promovohet nga Qeveria, në pjesën e gjyqësorit parasheh…

Çka u diskutua në takimin e Konjufcës me diplomatin japonez?

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, priti sot në takim të Ngarkuarin e…