Një raketë ruse është rrëzuar gjatë në orët e para të mëngjesit të sotëm nga sistemi kundërajror në Obukhiv në jug të Kievit, ka bërë të ditur zyra e Shtabit të Përgjithshëm në kryeqytetin ukrainas.

“Sipas informacioneve preliminare, nuk ka dëme nga shkatërrimi i raketës”, thuhet në kumtesën e ushtrisë ukrainase.

Sot në orët e para të mëngjesit janë dëgjuar disa shpërthime në Kievi, ku si pasojë një person është hospitalizuar.

“Duke iu referuar shpërthimeve të mëngjesit në Darnytskyi dhe Dniprovskyi, nuk ka dëme materiale nga rrëzimi i raketës. Një person është hospitalizuar”, tha kryetari i Kievit, Vitali Klitschko në Telegram.

Në anën tjetër, ushtria ruse po vazhdon sulmet ajrore mbi infrastrukturën civile dhe atë ushtarake në Ukrainë – në veçanti në Kiev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Familja e dyshuar për Koronavirus rrahet me fqinjët

Një familje nga Manastiri, në vend se të respektojë izolimin e caktuar…

Përplasje të ashpra mes policisë greke dhe migrantëve

Edhe në ditën e shtatë pas lëshimit nga kampet, vazhduan përplasjet ndërmjet…

“Gostivari 1997” për BDI-në është dita e “qotekut”!

Sheqerim Ahmeti i njohur si “El Cheka” vazhdon me publikim e  bisedave…

Pakistani mbështet thirrjen e Turqisë për Palestinën

Ne i japim mbështetje të plotë thirrjes së Turqisë për diskutimin e…

Shtëpia e Bardhë ka paralajmëruar Rusinë se do të ketë pasojat nëse vdes Navalny

Shtëpia e Bardhë paralajmëroi se Rusia do të bartte “pasojat” në rast…