Autoritetet ukrainase thonë se Rusia ka humbur 15.300 ushtarë që nga fillimi i pushtimit të Ukrainës.

Forcat e armatosura ukrainase pretendojnë se Rusisë i janë vrarë 15.300 ushtarë që nga 24 shkurti, kur edhe me urdhër të Vladimir Putinit u urdhërua pushtimi i Ukrainës.

Ukrainasit gjithashtu bën të ditur se forcat ruse kanë humbur 506 tanke dhe 1.556 mjete tjera të blinduara.

Në fillim të këtij muaji, ministria rus e Mbrojtjes pati njoftuar se 498 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë, dhe 1.597 tjerë janë plagosur.

Në anën tjetër, tabloidi pro-Kremlinit mbrëmë raportoi se ka publikuar të dhënat zyrtare ku tregojnë se 9.861 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë.

Por mjaftoi ky lajm se menaxhmenti i mediumit të detyrohet ta shlyej disa minuta më vonë – me arsyetimin se ishin të dhëna të pasakta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Një viktimë dhe 7 raste të reja me Covid-19, shërohen 47 pacientë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 113 teste,…

Tragjedi në Kosovë | Digjet shtëpia në Gjakovë, dyshohet se janë djegur 2 fëmijë

Një tragjedi ka ndodhur sot në Kosovë. Mediat vendase raportojnë se një…

VIDEO/ Është grabitur një kasafortë me 30 mijë euro, Makoil në Shkup

Më datë 13 dhjetor, në pikën e karburantit MAKOIL në Aerodrom të…

Tre viktima dhe 74 raste të reja me Covid-19, shërohen 90 pacientë

Tre viktima, 90 të shëruar dhe 74 raste të reja është bilanci…

Gjendet pa shenja jete një grua në Prizren

Një grua është gjetur pa shenja jetë në Prizren. Në raportin 24…