Portali ukrainas i lajmeve, Defence Express ka publikuar fotografi të një rakete të shkatërruar Kh-47 Kinzhal, e cila synonte caqet në kryeqytet.

Imazhet treguan vetëm hundën e kokës së raketës, e cila kishte rënë në një hapësirë të pabanueshme, raporton skynews.

Ushtria ruse pretendon se Kinzhal mund të arrij objektivin në një distance prej 3000 kilometrave dhe udhëton me shpejtësi prej katër kilometrave në sekondë.

Ai mund të mbajë koka të bombave konvencionale ose bërthamore dhe mund të lëshohet nga bombardues.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kiracovski sot para Prokurorisë për rastin “Reket”

Deputeti Aleksandar Kiracovski mëngjesin e sotëm do të paraqitet në Prokurorinë për…

Aggeler: Kam besim se Korridori 8 do të ndërtohet shpejtë dhe me sukses

Ambasadorja e SHBA-ve në Shkup, Angela Price Aggeler në gurthemelin e Korridorit…

Franca, Gjermania, Holanda e Çekia mbajnë stërvitje ushtarake ajrore të përbashkëta

Organizata e Traktatit të Atlantikut Verior – NATO, ka bërë të ditur…

Kolumbia: Një objekt i ngjashëm me balonën e rrëzuar në SHBA, është parë në hapësirën tonë ajrore

Ndërkohë që tensionet midis Uashingtonit dhe Pekinit janë të larta për shkak…

Presidentja Osmani kritika Zvicrës për mosvaksinimin e kosovarëve para se të udhëtonin për në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në Zvicër për një vizitë…