Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës.

Ky përditësim pretendon se 169 mijë e 170 trupa ruse janë vrarë, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Sipas tyre, edhe 6 mijë 921 automjete të blinduara janë shkatërruar, ku përfshihen edhe 3 mijë e 574 tanke dhe 305 avionë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mandl: Një nga gabimet e Serbisë është mosnjohja e Kosovës

Deputeti i Parlamentit Evropian Lukas Mandl, ka thënë se vendimarrësit në Serbi…

Sistemi raketor rus hidhet në erë nga ukrainasit, shpërthim masiv i municionit kur goditet nga artileria e Kievit

Tërmet në Kroaci

Një tërmet ka goditur Kroacinë. Sipas raportimeve nga Qendra Evropiane për Menaxhimin…

Rusia tërhiqet nga kufiri me Ukrainën

Rusia nisi të premten tërheqjen e trupave nga kufiri lindor i Ukrainës,…

Sulm me thikë pranë një kishe në Spanjë – një i vdekur dhe një i plagosur rëndë

Një person u vra dhe një tjetër u plagos rëndë gjatë një…