Autoritetet ukrainase thonë se kanë vrarë njëzet mijë ushtarë rusë që nga agresionit në Ukrainë.

Gjithashtu është bërë e ditur se kanë rrëzuar edhe 163 aeroplanë ushtarakë.

Ushtria ukrainase ka arritur sipas tyre të shkatërrojnë edhe 756 tanke.

Duke përfshirë edhe luftanijen Moskva, ukrainasit thonë se kanë shkatërruar në total tetë anije.

Ndryshe, Rusia ka vazhduar edhe sotme me bombardime duke shkaktuar viktima dhe dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

1082 raste të reja dhe 27 viktima nga Covid-19

1082 raste të reja nga 5.982 testime të realizuara janë regjistruar në…

Kosnett: Duket se Aleksandar Vuçiq zgjodhi Vladimir Putinin në vend të Perëndimit, BE dhe SHBA ta keni parasysh

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett u është drejtuar Bashkimit Evropian dhe…

Pfizer pranon të lejojë kompanitë e tjera të prodhojnë pilulën e saj kundër COVID-19

Prodhuesi i barnave Pfizer Inc. ka nënshkruar një marrëveshje me një grup…

Kosova, e katërta në Evropë me më së paku të vdekur për 100 mijë banorë

Me 22 të vdekur deri tash, Kosova është vendi i katërt në…