Klan Kosova

Ukraina pretendon se ka rimarrë edhe fshatin e katërt si pjesë të kundërofensivës

Ukraina pretendon se ka rimarrë një fshat të katërt në juglindje si pjesë e kundërofensivës të saj.

Sipas tyre, bëhet fjalë për fshatin Storozheve në rajonin e Donetskut, shkruan Sky Neës, transmeton Klankosova.tv.

Ministria e Mbrojtjes ka falënderuar Brigadën e 35-të për rimarrjen e kontrollit të fshatit.

Sipas raportimeve, Ukraina ka rimarrë edhe fshatin Blahodatne, Neskuchne dhe Makarivka, të cilat shtrihen në skaj të rajonit të Donetsk, pranë Zaporizhzhias.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Në Bruksel nis takimi trepalësh në kuadër të dialogut teknik Kosovë-Serbi

Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga Besnik Bislimi ai serb i drejtuar…

Shtetet e Bashkuara dërgojnë aeroplanë luftarakë F-35 dhe helikopterë Apache, në Baltik dhe në lindje të Evropës

Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë aeroplanë luftarak F-35 dhe helikopterët Apache…

Rrjedh biseda: Anëtarë të elitës ruse e përshkruajnë Putinin si “xhuxh” e “djall”

Gazeta britanike “The Telegraph” ka publikuar një shkrim, në të cilin thotë…

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës: Luftimet në Kiev me intensitet më të ulët

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës ka bërë një përditësim të situatës në…

Borrell: Pati dështim në ndërtimin e kombit dhe shtetit në Afganistan

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat…