UEFA ka konfirmuar se mesfushori Kristian Eriksen është në gjendje stabile. Danezi për disa minuta ‘luftojë’ me jetën, mirëpo tani është në gjendje stabile. Këtë e ka konfirmuar edhe UEFA.

“Duke ndjekur emergjencën ku ishte i përfshirë lojtari i Danimarkës, Kristian Eriksen, një mbledhje urgjente me dy skuadrat dhe zyrtarët e ndeshjes do mbahet dhe detajet e tjera do konfirmohen në 19:45. Lojtari është transferuar në spital dhe është në gjendje stabile”, thuhet në komunikatën e UEFA-s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…