Blerim Reka /
Ministri për Integrime Evropiane, tash e tre vite, premtonte, se vendi do merr datë për fillimin e negociatave me BE-në. Besnik motos së partisë së tij: “U tha, u bë”; vjet edhe festonte “suksesin“ në kthim nga Brukseli! Kaloi qershori i vjetëm, edhe ky sivjemë, por edhe tetori dhe doli që: “u tha, e nuk u bë“! Në shtetet demokratike, ku ekziston përgjegjësia politike, dorëheqja, do ishte më e pakta; pas dështimit të trefishtë të një ministri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…