Inspektorati Shtetëror i Tregut sot mbylli një hotel dhe një çajtore në komunën e Çairit për shkak të mosrespektimit të masave të Qeverisë për menaxhim me Kovid-19.

Inspektorati Shtetëror i Tregut me asistim të Njësitit për Polici Intervenuese, informojnë nga MPB-ja, sot kanë vepruar në rajonin e komunës së Shkupit, Çair për shkak të mosrespektimit të masave të Qeverisë së RMV-së për menaxhim me Kovid-19.

“Nga ana e ISHT është mbyllur një hotel dhe një çajtore dhe kundër tyre do të ndërmerren padi adekuate, ndërsa kontrollet vazhdojnë me tempo intensive”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…