Turqia po monitoron nga afër dronin ushtarak amerikan që u rrëzua në Detin e Zi pasi u kap nga avionët rusë, tha ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar nga agjencia e lajmeve Demiroren.

Akar tha gjithashtu se ata kishin bërë disa hetime rreth incidentit pa dhënë detaje, raportoi agjencia Demiroren.

Kujtojmë se të martën u raportua që një avion luftarak rus rrëzoi një dron të Forcave Ajrore të ShBA-së mbi Detin e Zi, pasi dëmtoi helikën e dronit amerikan “MQ-9 Reaper”, sipas një zyrtari amerikan të njohur me incidentin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kush është kundërshtari i ardhshëm i Bad News Eagles?

Ekipi shqiptar, Bad News Eagles ka shkruar dje historinë, duke arritur të…

Plagosen dy persona nga arma e zjarrit në Bardhosh të Prishtinës

Dy persona janë plagosur me armë zjarri në fshatin Bardhosh të Prishtinës,…

U vihet zjarri makinave të personave të afërt me LSDM-në

Pesë automjete janë shkrumbuar mëngjesin e sotëm në qytetin e Shtipit, informon REL.…

KQZ: Rreth 1 milion e 800 mijë qytetarë me të drejtë vote

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar listën përfundimtare të votuesve, sipas…

KS i OKB-së nuk e miraton rezolutën ruso-kineze për Bosnje-Hercegovinën

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara refuzoi Projekt-Rezolutën e Rusisë dhe…