Turqia i ka dhuruar ushtrisë shqiptare armë këmbësorie dhe uniforma për Forcat Detare të Shqipërisë.

Raportohet se në kuadër të marrëveshjes së donacioneve që është firmosur ndërmjet Turqisë dhe Shqipërisë në Tiranë u janë dorëzuar autoriteteve armët moderne të këmbësorisë, të prodhuara me mundësi vendore e kombëtare dhe që kanë kaluar me sukses 42 testet e NATO-si si dhe uniformat e dërguara për personelin e Forcave Detare të Shqipërisë”, thuhet në një njoftim të Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare (MSB) të Turqisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…