Kryetari i Kuvendit turk, Mustafa Shentop ka theksuar se Turqia më së voni për një muaj do të ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO.

Sipas tij, kjo pikë momentalisht po diskutohet në Komisionin parlamentar për punë të jashtme dhe se me kërkesën time është bërë që ky proces të përshpejtohet. Ai këto komente i bëri në Manastir ku vizitoi muzeun e qytetit, ku është vendosur dhoma përkujtimore e Mustafa Kemal Ataturkut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…