Policia spanjolle po heton vdekjen e një 39-vjeçari, trupi i të cilit u gjet brenda një statuje të dinozaurit.

Autoritetet u njoftuan të shtunën pasi një baba dhe djali i tij vunë re një erë që buronte nga figura papier-mâché në Santa Coloma de Gramenet, një periferi të Barcelonës.

Ata më pas, kishin parë kufomën përmes një çarjeje në këmbën e dinozaurit Stegosaurus.

Policia tha se burri ishte raportuar i zhdukur nga familja e tij kohë më parë, dhe se nuk dyshohet për ndonjë lojë të keqe.

Tre skuadra të zjarrfikësve dolën në vendin e ngjarjes pasi u zbulua trupi i të ndjerit, njofton BBC.

Media lokale raporton se burri – i cili nuk është emëruar – ka qenë duke u përpjekur të merrte një telefon celular që ai e kishte hedhur brenda statujës. Ai më pas kishte rënë brenda figurës dekorative dhe ka mbetur i bllokuar me kokë poshtë, në pamundësi për të kërkuar ndihmë.

Mirëpo policia spanjolle ende nuk ka konfirmuar se si burri përfundoi brenda dinozaurit dhe janë duke i  pritur rezultatet e autopsisë së tij për të zbuluar se si ai vdiq.

Statuja dekorative është hequr nga vendi i saj jashtë ndërtesës kubike të qytetit, ku ishte përdorur për të reklamuar një kinema të vjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Bombardimet ruse vrasin një monitoruese të OSBE-së në Kharkiv

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë ka thënë se një anëtare…

“Moskva” është luftanija e parë ruse që fundoset që nga Lufta e Dytë Botërore

Sipas profesor Evan Mawdsley – një historian kryesor i specializuar në historinë…

Jep dorëheqje komandanti i FSK-së Rrahman Rama

Ka dhënë dorëheqje komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës Rrahman Rama.…

Filipçe: Nga nesër fillojmë terapinë e kombinuar, klorikinë+azitromicinë

Ministri i Shëndetësisë, Flipçe gjatë konferencës për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit…

Qosja: Çështja kombëtare shqiptare pjesërisht e përmirësuar, politika të luftojë korrupsionin e nepotizmin

Me çlirimin e Kosovës nga pushtimi serbe dhe shpalljen e pavarësisë së…