Trupat ruse kanë bombarduar tetë territore në Ukrainë gjatë 24 orëve të fundit, duke vrarë dy persona dhe duke plagosur 16 në rajonin e Kharkiv, thotë Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës.

Zyrtarët ukrainas konfirmuan se trupat ruse përdorën raketat e mbrojtjes ajrore S-300 në sulmin e tyre vdekjeprurës në Kupiansk, Kharkiv, të martën, i cili goditi një muze.

Ushtria ruse ka përdorur në mënyrë të përsëritur S-300, të cilat mbrojtja ajrore e Ukrainës nuk mund t’i kapë, shkruan AlJazeera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pritet aktgjykimin ndaj Gucatit e Haradinajt

Paneli i Gjykatës së Apelit do të bëjë shpalljen e aktgjykimit në…

Lajçak e lë të hapur mundësinë e ndryshimit të kushtetutave të Kosovës dhe Serbisë

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak vlerëson se…

Pse Rusia anuloi planin për të sulmuar fabrikën e çelikut në Mariupol?

BOTË / NGA BOTA Pse Rusia anuloi planin për të sulmuar fabrikën…

Zgjedhjet në Shqipëri, deri tani pjesëmarrja e votuesve në rang vendi 35.72 për qind

Pas 8 orëve të hapjes së procesit të votimit, 35.72 për qind…

SHBA-ja dhe Shqipëria akuza Rusisë për armët kimike

Kremlini ka përdorur OKB-në për propagandë Gjashtë shtete anëtare të OKB-së, SHBA-ja,…