Rivalët e tij politikë janë “banditë dhe tiranë” të cilët “nuk e kanë idenë për gjigantin e fjetur që kanë zgjuar”.

 Donald Trump nuk i ka kursyer akuzat e forta ndaj demokrateve pergjate nje takimi në Youngstown, Ohio, kur ishte për të mbështetur kandidaturën e JD Vance për Senatin.

Ish-presidenti foli me mbështetësit e tij për një Amerikë pa kufi “të pushtuar nga miliona” emigrantë të paligjshëm, një ekonomi në rënie dhe “rritje të të shtënave për përdhunime”.

Manjati sulmoi liderin e republikanëve në Senat, Mitch McConnell, duke e quajtur demokrat ndersa komentoi edhe hipotezen e  kandidaturës së tij të mundshme në vitin 2024 per Presidencialet:

 “Kam kandiduar dy herë dhe kam fituar dy herë. Mund ta bëja përsëri”, përsëriti Trump./Ansa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Fluturuan mbi Shqipëri, Ukraina furnizohet sërish me dronët turq

Ukraina ka marrë sërish dronë turq TB2 gjatë ditës së djeshme, të…

Nga nesër edhe për dalje nga shteti duhet test PCR negativ ose certifikatë vaksinimi

Përveç se në hyrje të shtetit, nga nesër edhe për dalje nga…

Begaj nesër viziton Kosovën, policia del me njoftim

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj nesër do ta vizitojë Kosovën, së bashku…

Policia dënon 562 qytetarë për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë natës së kaluar në mbarë shtetin 264 personave u janë dhënë…

Putin dhe Biden dalin me deklaratë të përbashkët

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia kanë dalë me një deklaratë…