Zyra e Zëvendëskryeministres për Qeverisje të Mirë, Sllavica Grkovska deri më tani ka iniciuar tri procedura lidhur me keqpërdorimet e zyrtarëve.

Zëvendëskryeministrja Grkovska në një intervistë për MIA thekson se për dy raste ka dyshim të arsyeshëm për paraqitjen e kallëzimit penal, ndërsa rasti i tretë është parashtruar kohë më parë dhe është lëndë e madhe dhe e gjerë, për këtë arsye për ate do të ketë rezultat deri në fund të vitit.

Zëvendëskryeministrja nuk tregon se për cilat raste dhe për kë bëhet fjalë, por thekson se veprohet në mënyrë të paanshme, pavarësisht se për kë bëhet fjalë, nëse kabineti merr informacione për abuzime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Autoritetet ukrainase: Shumica e forcave ruse janë larguar nga Çernobili

Shumica e trupave ruse që pushtuan centralin bërthamor të Çernobilit pasi pushtuan…

Petkov për ”Times” – korrupsioni është vegla e Moskës në ballkan

Rusia ka pasur ndikim në të dyja anët e kufirit, para se…

Suedia përjashton mundësinë e mbajtjes së referendumit për anëtarësim në NATO, nëse Parlamenti i vendit vendosë për

Qeveria suedeze nuk planifikon mbajtjen e referendumit nëse parlamenti i këtij vendi…

Ajdari: Ç’ju desht Fatime Fetait amnestimi i Trajko Veljanovski-t

Shkruan: Bedri Ajdari / A thua ku ngeli MOTIVI i vrasjes se…

Radev paralajmëron: Nëse Petkov devijon nga interesi kombëtar bullgar për Maqedoninë, do të ketë krizë qeveritare

Presidenti bullgar, Rumen Radev ka theksuar se pret që Qeveria aktuale bullgare…