Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 279 teste, prej të cilëve 21 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve: 8 raste janë paraqitur në Shkup, në Kumanovë 6, Prilep 4, si dhe nga një në Tetovë, Strugë dhe Pehqevë. Me statistikat e fundit, numri i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë shkon në 1436.

Gjithsej 38 pacient janë kuruar brenda 24 orëve. Sipas qyteteve, janë shëruar 19 pacient nga Shkupi, tre nga Tetova, 9 nga Struga, 4 nga Manastiri dhe 3 nga Gostivari. Numri i përgjithshëm i personave të shëruar nga Covid-19 tashmë shkon në 627.

Fatkeqësisht, gjatë 24 orëve të fundit tre raste tjera me Covid-19 kanë përfunduar me fatalitet. Bëhet fjalë për dy pacient nga Kumanova dhe një nga Shkupi. Me viktimat e fundit, në vendin tonë betejën me virusin korona e kanë humbur gjithsej 74 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Taksa ekologjike plaçkit qytetarët

Ndaj taksës ekologjike ka reaguar edhe koalicioni Aleanca-Alternativa. Sipas opozitës shqiptare vendimi…

Më shumë se 1.5 milionë refugjatë janë larguar nga Ukraina

Më shumë se 1.5 milionë refugjatë janë larguar tani nga Ukraina për…

Ja dy kriminelët serbë që masakruan një familje shqiptare

Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi e dy kriminelëve serbë, të…

Ekzekutimi në Elbasan/ Kim thirrje Metës, Ramës e Bashës: Tregoni vetëpërmbajtje!

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë iu kërkon autoriteteve që të hetojnë sa…

Kryetari i Parlamentit të Ukrainës: Çfarë mund t’i ndodhë Evropës nëse rusët kërkojnë të krijojnë Perandorinë e tyre?!

Kryetari i parlamentit të Ukrainës, Ruslan Stefanchuk gjatë një lidhje virtuale përmes…