Të paktën dy persona kanë humbur jetën pasi një person i armatosur hapi zjarr në një supermarket Safeway në Bend, Oregon, të dielën mbrëma.

Sipas mediave të huaja, oficerët iu përgjigjën raporteve për një sulmues aktiv në dyqanin në Bendin verilindor pak pas orës 19:00, tha zëdhënësja e Departamentit të Policisë Bend, Sheila Miller për Fox News Digital.

Të paktën një burrë kaloi nëpër parkingun e dyqanit duke qëlluar me armë, por asnjë viktimë nuk u raportua nga ato të shtëna.

Personi i armatosur më pas hyri në dyqan dhe qëlloi dhe vrau një person në pjesën e përparme të dyqanit.

Sulmuesi vazhdoi të ecte nëpër dyqan dhe qëlloi dhe vrau një person të dytë.

Oficerët përgjegjës e gjetën të dyshuarin të vdekur kur arritën në vendin e ngjarjes.

Policia tha se raportet fillestare treguan se oficerët nuk qëlluan asnjë të shtënë në vendngjarje.

Policia e Bendit tha se hetimi është ende duke vazhduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Stefanova dhe Janeva ftohen për dëshmi

Prokurorja nga Prokuroria Speciale Publike, Lile Stefanova është ftuar nga Prokuroria Themelore…

Alexei Navalny dërgohet në një vend të panjohur – nuk dihet asgjë për fatin e kritikuesit të Kremlinit

Lideri i burgosur i opozitës ruse, Alexei Navalny është transferuar nga njësia…

Boris Johnson ‘provon një predhë antitank dhe hedh një granatë’ – ndërsa shikon ushtarët ukrainas duke u trajnuar nga ushtria britanike

Boris Johnson mund të shihet duke ‘provuar një predhë antitank dhe hedhur…

Kryeministri Kurti takon përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta

Kryeministri Albin Kurti, ka pritur në takim përfaqësuesit e shoqatave të dala…

Pritet të merret vendim për heqjen e testit PCR për vendet fqinje

Ministri i Shëndetësisë, FIlipçe, paralajmëron edhe heqjen e të gjitha kufizimeve në…