Tre persona kanë vdekur të shtunën në mbrëmje, përfshirë edhe një të dyshuar, pasi ka pasë të shtëna me armë zjarri në një hotel që është i lidhur me një kazino në Green Bay të shtetit Wisconsin, të Amerikës, kanë thënë autoritetet e atjeshme.

Shefi i Qarkut të Policisë, Kevin Pawlak, ka deklaruar se dyshohet që sulmuesi e kishte shënjestër një person që e njihte brenda në hotel. Por, ai nuk ishte aty dhe më pas i dyshuari kishte gjuajtur punëtorët që punonin aty, që mendohet se janë të afërt me personin që kishte shënjestër.

Pawlan ka thënë se një person tjetër ka mbetur i plagosur rëndë nga të shtënat me armë zjarri.

Dyshohet se të plagosur kanë mbetur edhe disa persona të tjerë, por akoma nuk dihet numri i saktë. I dyshuari që kreu sulmin dhe viktimat nuk janë identifikuar menjëherë, shkruan NBC NEWS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…