Klan Kosova

Trajkoviq: Lista Serbe pengoi hyrjen time dhe të përfaqësuesve të vërtetë serbë në kuvend

Politikania serbe në Kosovë, Rada Trajkoviq, duke komentuar betimin e nëntë deputetëve të ri të Listës Serbe ka theksuar se ata këtë e kanë bërë për ta penguar edhe atë personalisht.

“Sapo mora vesh që nëntë deputetët e ri të Listës Serbe kanë marrë mandatet në Kuvendin e Kosovës në mënyrë që ta pengojnë hyrjen time në të dhe të pengojnë që komuniteti serb në Kosovë përfundimisht të ketë përfaqësues politikë të vërtetë”, ka shkruar Trajkoviq në Twitter, transmeton KlanKosova.tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tsipras në Shkup: Kemi humbur shumë kohë, duhet ta kompensojmë

Kryeministrisë i Greqisë, Aleksis Tsipras po zhvillon një konferencë të përbashkët me…

Rriten thirrjet për bojkot të McDonaldsit dhe Coca-Colas pasi po vazhdojnë punën në Rusi

Presioni po rritet mbi gjigantët perëndimorë të ushqimit dhe pijeve për t’u…

30 vjet nga Lëvizja Studentore e dhjetorit

Natën e 8 dhjetorit 1990, rreth 300 studentë nisën atë që më…

Krematoriume artificiale në Indi, digjen masivisht trupat e viktimave të coronavirusit

India të hënën urdhëroi forcat e armatosura të ndihmojnë spitalet, të mbingarkuara…

Oda e Afarizmit të Kosovës kundërshton moratoriumin e propozuar nga ministri Aliu

Oda e Afarizmit të Kosovës është shprehur kundër moratoriumit të propozuar nga…