Një fëmijë tetë vjeçar nga “Pintija” në Shkup ka humbur jetën pasi është sulmuar nga një qen. Tragjedia ka ndodhur pasi fëmija është afruar në oborrin ku mbahej qeni, e më pas është sulmuar.

Fëmija me plagë të rënda është transportuar në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit, ku ka ndërruar jetë.

“Dje në orën 18:25 nga spitalin “Shën Naum i Ohrit” është raportuar se tek ta është sjellë një i mitur nga Shkupi, i cili edhe përkundur intervenimit të mjekëve u është nënshtruar plagëve. Për këtë rast është njoftuar prokurori publik, me urdhër të të cilit trupi i pajetë është dorëzuar për autopsi. Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit”, njoftojnë nga Ministria për Punë të Brendshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjermania jo pjesë e koalicionit të avionëve luftarakë

Në debatin për krijimin e një aleance ndërkombëtare për furnizimin e Ukrainës…

Grupi i Kumanoves përmes Facebookut: “Do të qëndrojmë si luana, do të vdesim faqebardhë.”

Direkt nga burgu i Maqedonisë Veriore, Grupi i Kumanovës janë lidhur live…

Pse Europa nuk është e zëshme në rastin “Reket”

Një përgjigje e keni në fb profilin “El Cheka”: Federica Mogherin bashk…

Ekipi olimpik i xhudos mëson shortin në rrugën drejt medaljeve olimpike

Ekipi olimpik i xhudos ka mësuar sot shortin para garave që i…

Tensione mes Francës e Italisë/ Akuza të ndërsjellta mes dy vendeve, për shkak të emigrantëve

Franca dhe Italia janë përfshirë në një përplasje diplomatike, shkak i së…