Tottenham – Ajax dhe Barcelona – Liverpool janë gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Ndeshjet e së mërkurës vendosën gjithçka.

Tottenhami kaloi me tej edhe pse humbi 4 – 3 sfidën e kthimit në fushën e Manchester Cityt. Suksesi 1 – 0 i Spursave javën e kaluar ndikoi në kalimin e turit.

Liverpuli u kualifikua në gjysmëfinale duke fituar edhe përballjen e dytë me Porton.

Takimi i luajtur në Portugali u mbyll me rezultatin 4 – 1 në favor të ekipit anglez. Liverpooli e kishte fituar 2 – 0 edhe ndeshjen e parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s: Reali, City dhe Chelsea do të përjashtohen nga Liga e Kampionëve të premten

Lajmi për formimin e Superligës Evropiane e ka shokuar botën e futbollit.…

Mjeku i Interit, Volpi: Eriksen kaloi testet mjekësore pa asnjë problem

Mjeku i Interit, Piero Volpi, ka thënë se testet mjekësore të Christian…

Shkëndija Kampione në ligën e Maqedonisë së Veriut

Klubi futbollistik Shkëndija nga Tetova pas fitores ndaj Borecit me rezultat 3-1…

90 vjet anëtare e FIFA, urimi i Infantino për FSHF

90 vjet më parë, Federata Shqiptare e Futbollit u pranua si anëtare…

Evropiani i Xhudos: Krasniqi e mposht rusen dhe siguron finalen për medalje të bronztë

Distria Krasniqi është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin…