Firma franceze e naftës dhe gazit “TotalEnergies” ka thënë se është tërhequr nga një projekt rus nafte.

Pas pushtimit të Ukrainës nga Rusia, “TotalEnergies” njoftoi se do të reduktonte aktivitetin e saj në Rusi dhe rezervoi një tarifë 4.1 miliardë dollarësh për dëmtim në një nga projektet e saj kryesore të gazit në ven.

Ajo ka premtuar se do të ndalojë blerjen e naftës dhe gazit rus deri në fund të vitit dhe nuk do të bëjë më investime atje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shtegu për biçikleta në Tetovë bëhet objekt tallje në rrjetet sociale

Në vend të fjalëve të mira dhe lëvdatave, shtegu i biçikletave në…

Serbia nuk ka kapacitete për të siguruar mbarëvajtjen e zgjedhjeve, policia hungareze shfaqet në Beograd

Serbia po organizon zgjedhje të trefishta, ku qytetarët po votojnë për të…

Gjatë ditës së djeshme 28 persona janë shoqëruar në polici për mosrespektim të orës policore

Gjatë ditës së djeshme (3 Prill 2020) 144 persona janë futur në…

Mbi tre milionë të infektuar me koronavirus në Gjermani

milionë, njoftoi Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve Infektive, Robert Koch. Numri i…

Nesër protestë e thirrur nga Sali Berisha kundër vizitës së Vuçiqit për Ballkanin e Hapur

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka paralajmëruar protestë kombëtare përballë kryeministrisë, për të…