Të paktën një person ka humbur jetën dhe 30 tjerë janë lënduar, kur një veturë iu vërsul masës dhe i shtypi në afërsi të një kishe në Berlin të Gjermanisë.

Një Reanult ngjyrë hiri, në orët e para të mëngjesit të sotëm shtypi qytetarët në rrugën Rankestrase, që është e mbushur me dyqane dhe kafiteri në pjesën perëndimore të Berlinit.

Policia gjermane ka bërë të ditur se është arrestuar shoferi, por nuk kanë zbuluar nëse aksidenti ishte i qëllimshëm.

Incidenti ka ndodhur jo larg vendit, ku në vitin 2016 u krye sulmi terrorist në natën e Krishtlindjeve, ku u vranë 11.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pendarovski: Ja pse e kemi njohur Kosovën

Presidenti i sapozgjedhur i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka thënë se…

37 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 11 të shëruar

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 37 raste…

Putin në nivelin më të ulët historik të mbështetjes publike

Përqindja e rusëve që mbështesin aktivitetin e presidentit Vladimir Putin ka rënë…

​BE-ja kritikohet për zvarritje të dialogut, kërkohet përfshirje më e madhe e ShBA-ve

Mungesa e rezultateve konkrete në dialogun Kosovë-Serbi, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian…

Trafikonte emigrantë në Britaninë e Madhe, shqiptari kapet në Holandë

Policia holandeze ka arrestuar një 24-vjeçar shqiptar, i cili akuozhet për trafikim…