Fluturimi me një aeroplan të kompanisë Delta, nga Atlanta për në Fort Lauderdale të Shteteve të Bashkuara, i ka tmerruar udhëtarët dhe nisën të bënin panik, shkaku i rënies së befasishme.

Të gjithë ishin në panik, kur aeroplani që ndodhej në 11,800 metra lartësi, ra brenda shtatë minutave për nëntë mijë metra më poshtë, transmeton Telegrafi.

“Parregullsi dhe presin në kabinë gjatë udhëtimit”, thuhet shkurt në raportin e kompanisë ajrore, që është duke hetuar rastet e kësaj rënie ekstreme.

Derisa të gjithë ishin në panik dhe nga lart u lëshuan maskat për oksigjen, askush nuk ka pësuar ndonjë lëndim. Me të rënë në 3,000 metra, pilotët e kanë marrë sërish kontrollin mbi aeroplan dhe aterruan ashtu si ishte planifikuar.

Shumë nga udhëtarët e këtij fluturimi, i telefonin më të afërmit e tyre, për t’ju thënë lamtumirën e fundit, nga frika se gjithçka do të përfundonte aty. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…