Gjatë procesit të numërimit të votave, një përleshje fizike ka ndodhur mes disa personave në Komision të Zonave të Administrimit Zgjedhor me numër 30 në shkollën “1 Maji” në Tiranë.

Klan Kosova mëson se aty ka ndërhyrë Policia, me ç’rast shtatë persona kanë përfunduar në pranga dhe të njëjtit janë shoqëruar në Polici për intervistim.

Kjo përleshje ka bërë që të ndalohet procesi i numërimit në këtë qendër.

Dyshohet se gjithçka ka nisur si pasojë e një mosmarrëveshje në mes të një simpatizanti të PD-së dhe një vëzhguesi nga PS.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Presidenti i PE pro zgjerimit: BE të mbajë fjalën për Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, është shprehur se vendet e Ballkanit…

Von Cramon: Samiti i BE-së me Ballkanin Perëndimor ishte dështim i madh

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e ka quajtur…

Arrestohen 6 persona në Shkup, konfiskohen armë dhe kokainë

Policia mbrëmë rreth orës 23:30 minuta në “Debar Maallo”, në Shkup kanë…

Lehona nga Kumanova pozitive me koronavirus, testohet një lehonë nga Ohri

Shtatëzëna 27-vjeçare nga Kumanova që ka rezultuar pozitiv me koronavirus gjatë natës…

Vrasja e trefishtë në Gllogjan, paraburgosen tre të pandehurit

Gjykata Themelore në Pejë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj të pandehurve…