Policia e Kosovës përmes raportit të saj 24 orësh ka njoftuar se në Pejë, gjatë ditës së djeshme, në mesditë, ka ndodhur një mosmarrëveshje dhe një person është sulmuar me thikë.

Policia thotë se i përfshirë në incident është arrestuar.

“Pas një mosmarrëveshje i dyshuari mashkull Kosovar dyshohet se ka sulmuar me mjet të fortë (thikë) viktimën mashkull kosovar. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është arrestuar, pas intervistimit me vendim të prokurorit  i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kovaçevski – Varhelji: Tani është momenti për zhbllokimin e proceseve integruese

KryeministriDimitar Kovaçevski, I shoqëruar nga Zv/Kryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, është…

Prokuroria kryen bastisje në shtëpinë e Rashkovskit

Prokurorja për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, Villma Ruskovska ka…

Përfshihet nga flakët banesa në Gjirokastër, humb jetën vajza 12-vjeçare

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Gjirokastër mbrëmjen e dielës, ku…

Danimarka kryen zbulime të reja për Nord Stream

Autoritetet në bazë të hetimeve kanë identifikuar shpërthime të fuqishme në tubacion…

Gratë e funksionarëve, Fatmir Bytyqit dhe Eroll Musliut marrin 600 mijë euro për projekte

Organizatat joqeveritare të bashkëshorteve të zëvendëskryeministrit për ekonomi Fatmir Bytyqi dhe drejtorit…