Një mitur është ther me thikë në Prishtinë.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “12 qershori”.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Borovci tha se është identifikuar i dyshuari dhe është arrestuar nga policia.

“Rreth orës 18:45, kemi pranuar informatën për një person të lënduar. Viktima , i mitur, dyshohet të jetë lënduar nga një mjet i mprehtë dhe i njejtit është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në rrugën “12 Qershori” në Prishtinë. I dyshuari i rastit është identifikuar dhe është arrestuar nga ana e policisë. Aktualisht policia po vazhdon trajtimin e rastit në koordinim me prokurorin e shtetit” – tha Borovci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Basha nuk i ka mbështetur demokratët në terren”, Bujar Nishani nxjerr prapaskenat e forta brenda Partisë Demokratike

Bujar Nishani, një zë i fuqishëm në Partinë Demokratike ka bërë përgjegjës…

Rusia nis dërgesat e drithërave nga territoret e pushtuara të Ukrainës

Rusia konfirmoi se kishte nisur dërgimin e drithërave nga territoret e pushtuara…

Video e Kastriot Rexhepit, Kasami: Duhet të paraqitet fizikisht

Bilall Kasami nga Lëvizja Besa pas denoncimit në polici për zhdukjen e…

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Në Kuvend e RMV sot seanca do të mbajnë Komisioni për çështje…

“Pasaportat e bosëve”, fletarrest për ndërmjetësuesin

Policia mbrëmjen e sotme ka lëshuar një fletarrest për ndërmjetësuesin e pasaportave…