Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas intervistimit katër ditor nga Gjykata Speciale në Hagë, sot pritet të kthehet në Kosovë.

Thaçi pritet të arrij në Kosovë në orët e mbrëmjes. Aeroplani me të cilin do të udhëtoj presidenti do të ateroj në aeroportin e Rinasit, Shqipëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Naumovski: Në interes të LSDM-së është që kryeministri të jetë nga jashtë qeverisë aktuale

Ish-ambasadori dhe zv. kryeministri Vasko Naumovski konsideron se është në interes të…

SHBA/ 7 të vdekur gjatë të shtënave me armë në një festë ditëlindjeje

Të shtënat me armë në një festë ditëlindjeje në shtetin amerikan të…

Vuçiq-Kurtit: Reciprocitet s’mund të ketë, nuk iu njohim si shtet

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në një intervistë të dhënë për mediat…

Quni: Nuk jemi të interesuar për luftë, por nëse është e pashmangshme, prapë do të fitojmë

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit serb,…