Dragan Tevdkovski, i cili mbrëmë u shkarkua nga pozita e ministrit të financave të Qeverisë, Zoran Zaev. Ai nëpërmjet një postimi në rrjetin social fejsbuk ka publikuar se do të kthehet në Fakultetin Ekonomik. Tevdovski është ministri i vetëm i LSDM-së, të cilin e ka kapur “fshesa” e shumëpritur, edhe pse i njëjti nuk u përfshi në asnjë skandal.

Është nder për mua që udhëhoqa me institucionin më të mirë në vend. Krenohem që kisha një ekip të shkëlqyer dhe nuk u frikësova që ti futem asnjë beteje. Faleminserim deri te të punësuarit në Ministrinë e Financave të cilët pa u kursyer punuan për të implementuar reformat. Shpërblimi më i madh për mua këto dy vite, vjen kur njerëzit më ndalojnë rrugës dhe më përshëndesin duke më thënë “bravo, kokën lartë”. Kjo për mua është mënyra më e mirë për të dalë nga një institucion. Dhe për këtë arsye me kokën lart dhe tërësisht i përkushtuar po kthehm në Fakultetin Ekonomik – ka shkruar Dragan Tevdovski

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Gjuhët”, Inspektorati nuk është formuar ende

Gjashtë muaj pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve,…

“Zgjedhjet, Filipçe prezanton masat që duhet zbatuar gjatë fushatës zgjedhore

Me kërkesë të presidentit Stevo Pendarovski, Komisioni për Sëmundje Infektive ka përgatitur…

Stefanova e PSP-së: E tmerruar nga videoja, do të bashkëpunoj me Prokurorinë

Për herë të parë incizimin i cili u publikua në opinion nga…

Zaevi kërkon ndihmë, i duhet numri i El Chekes

Kryeministri Zoran Zaev kërkoi numrin e telefonit të El Chekës me qëllim…

Zaev dorëzoi në Kuvend propozimin për Qeverinë e re

Mandatari për kryeministër, Zoran Zaev dorëzoi në Kuvend propozimin për Qeverinë e…