Dje (18-prill) rreth orës 09:10, në SPB Tetovë, punonjësi i terminalit doganor në Tetovë ka raportuar se në një kamion Duff me targa të Velesit, i cili ka ardhur nga Turqia, ndodheshin dy emigrantë nga Kabulli i Afganistanit.

Dy emigtantët G.S. (20) dhe V.H. (26) janë kapur dhe janë mbajtur në Stacionin Policor Tetovë për procedurë të mëtutjeshme dhe më pas janë dërguar në Qendrën transitore ,,Vinojug“ në Gjevgjeli. /KlanMacedonia/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sanksionet e reja nga BE-ja kundër Rusisë, Austria pret mbështetje

Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Alexander Schallenberg pret që Bashkimi Evropian…

Vritet truproja e mbretit të Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al Saud

Televizioni shtetëror në Arabinë Saudite ka lajmëruar se një nga truprojet kryesore…

Dy viktima dhe 5 raste të reja me Covid-19, shërohen 95 pacientë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 249 teste,…

Shqiptarët e Amerikës dhe tensionet politike në SHBA

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag…

Prizren: Arrestohen katër persona, dy nga ta policë dhe dy të tjerë të dyshuar për fajde

Prokuroria Themelore e Prizrenit në bashkëpunim me Inspektoratin e Policisë së Kosovës…