Pjestarë të policisë të SPB-Tetovë, sot (31-gusht) rreth orës 10:30 në Sedllarcë të Poshtme të Tetovës, kanë privuar nga liria 53-vjeçarin T.B. nga Shtipi. Ai dyshohet se në periudhën prej 20 qershorit të këtij viti ka kryer pesë vjedhje në kishat në Komunën e Jegunovcës. Ai përdorte forcën për të hyrë në ndërtesa dhe zakonisht kishte vjedhur para, të cilit i janë gjetur dhe konfiskuar mjete të ndryshme me të cilat ka hyrë në objekte.
T.B nga Shtipi është ndaluar në Stacionin Policor-Tetovë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të përpilohet parashtresë përkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Begaj nesër viziton Kosovën, policia del me njoftim

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj nesër do ta vizitojë Kosovën, së bashku…

Dokumentari i BBC-së zbulon operacionet e fshehta të mercenarëve të paguar rusë në Libi

Një hulumtim i BBC-së ka zbuluar operacionet e fshehta të mercenarëve rusë…

Zhgënjehen shqiptarët që votuan LSDM-në! Ngelën pa paralele shqipe në Idrizovë

Shuhet thuajse çdo shpresë për hapjen e paraleles shqipe për klasën e…

Boris Johnson për Komonuelthin Evropian si alternativë ndaj Bashkimit Evropian

As satelit i Rusisë, sic dëshiron Putin, por as e lënë vetëm…

Engel: Të hetohet çdokush që ka kryer krime lufte në Kosovë, jo vetëm shqiptarët

Komiteti për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve i SHBA-së, të…